Левски прекъсна негативната си серия от пет поредни мача без победа над ЦСКА 1948 и записа категоричен успех с 4:2 като гост в мач от изместения 12-и кръг на efbet Лига. Това е и първи успех за "сините" във визита през този сезон. С два гола за тима на Станислав Генчев се отчете Мустафа Сангаре. Домакините пък регистрираха първата си загуба от началото на сезона.

Мачът се проведе под проливен дъжд, а през втората част заради паднала мъгла в един период не можеше да се използва и системата за ВАР.

Левски започна по-активно мача, като стигна до разбъркване в наказателното поле, в което не се ориентира най-добре националът Алекс Колев. ЦСКА 1948 отговори с далечен удар на Талис, който мина на два метра от десния стълб на вратата на Матей Маркович. В шестата минута Евгений Сердюк от домакините бе изведен зад защита и вкара топката в мрежата, но страничният рефер Васил Шавов вдигна флага си за засада.

В 12-ата минута Евертон Бала от "сините" изпълни корнер и намери непокрития Цунами, който стреля с глава в аут. Веднага след това Евертон Бала центрира, а Сангаре засече топката, но встрани от десния стълб На Петър Маринов. Четири минути по-късно непокритият в наказателното поле Мустафа Сангаре се разписа с глава след центриране на Евертон Бала от фаул. Още в следващата атака бразилецът имаше възможност да се разпише с удар от границата на наказателното поле, но вратарят Маринов изби с мъка топката в ъглов удар.

В средата на първото полувреме капитанът на домакините Радослав Кирилов проби отляво и центрира остро в наказателното поле, като Парвиз Умарбаев стреля на сантиметри над напречната греда. В 26-ата минута Алдаир отне топката от "червените" при изнасянето й и центрира ниско, а Сангаре я прати в левия ъгъл на Маринов - 0:2.

Десет минути преди почивката Кирилов отново се измъкна отляво от Ван дер Каап и стреля покрай излезлия вратар Маркович, но и от външната страна на левия стълб. Четири минути по-късно най-добрият за ЦСКА 1948 в мача се промъкна между Алдаир и Фадига в наказателното поле и с техничен удар в далечния ъгъл намали на 1:2. Малко по-късно се откри чудесна възможност пред Майкон от Левски, но ударът му с по-слабия десен крак бе париран от Маринов.

В края на полувремето Карлос Охене се контузи, а на почивката обаче той бе сменен от Клемент Икенна. В 58-ата минута Евертон Бала проби отляво и центрира остро по земя, а Алекс Колев изпревари Реян Даскалов и с десния крак отблизо засече топката във вратата на Маринов. След това на терена се спусна гъста мъгла и стана така, че системата ВАР вече не можеше да работи коректно, което означаваше, че съдийските решения на терена бяха окончателни.

В 67-ата минута Радослав Кирилов вкара второ попадение за домакините, но те не бе зачетено, тъй като нападателят бе с крачка зад "синята" защита в положение на засада. След това пропуск за домакините направи Касионо.

В 77-ата минута резервата на Левски Марин Петков вкара много красив гол за 4:1 с удар от над 25 метра. С левия крак той прати топката в десния ъгъл на вратата на Маринов.

Малко преди края на мача националът на Венецуела Кристиан Макун направи дебют за Левски в елита, след като се появи на мястото на Евертон Бала.

В първата минута на добавеното време "червените" върнаха още един гол. Майкон се размина с топката, а Марио Илиев с глава изпревари Кристиан Димитров и оформи крайното 2:4.

Левски продължава да бъде еднолично на първо място с 19 точки, като вече е вкарал и впечатляващите 20 гола. В следващия кръг "сините" ще гостуват на Славия на стадион "Александър Шаламанов". ЦСКА 1948 е на девето място с 9 т., но има два мача по-малко.

ЦСКА 1948 - Левски 2:4
0:1 Мустафа Сангаре (16'), 0:2 Мустафа Сангаре (26'), 1:2 Радослав Кирилов (39'), 1:3 Александър Колев (58'), 1:4 Марин Петков (76'), 2:4 Марио Илиевски (90')

Най-важното по минути:
1 - Начало!
5 - Евгений Сердюк беше изведен сам срещу стража на Левски Матей Маркович. Футболистът на домакините успя да прати топката в мрежата на "сините" с шут по земя, но страничния съдия вдигна флага за засада.
8 - Цунами беше обезпокояван в наказателното поле след центриране от корнер, но ударът на бразилеца с глава мина встрани от вратата на домакините.
14 - Левски стига до най-доброто положение до този момент. Сангаре получи пас в наказателното поле, но френския нападател стреля неточно.
16 - ГОЛ! Евертон Бала центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, а Сангаре се реваншира за пропуска и с мощен удар с глава парира домакинския страж за 1:0.
18 - Силната игра на "сините" продължава и Бала опита своя шанс с хубав шут от далечно разстояние, но Петър Маринов спаси в последния момент.
22 - Парвиз Умарбаев беше близо до попадение за ЦСКА 1948, но топката мина на сантиметри от целта.
26 - ГОЛ! Страхотно центриране на Алдаир отдясно намери Сангаре, който с глава удвои преднината на Левски.
34 - ЦСКА 1948 имаше възможност да намали изоставането си. Радослав Кирилов беше изведен сам срещу Матей Маркович, нападателят на домакините опита елегантно да прехвърли стража, но топката мина встрани.
39 - ГОЛ! Радослав Кирилов нахлу в наказателното поле на "сините" и с прецизен удар не остави шансове на Маркович.
------------------------------------------------------------

46 - Старт на второто полувреме!
58 - ГОЛ! Евертон Бала продължава с асистенциите за Левски и този път подаде на Александър Колев, който се пребори със защитник на "червените" и вкара за 3:1.
66 - Отменен гол на Радослав Кирилов заради засада.
69 - Опасен удар на Талис от границата на наказателното поле, но топката мина встрани от вратата на "сините".
72 - Появилият се като резерва Касиано Бузон също стреля към вратата на Маркович, но ударът отново беше неточен.
76 - ГОЛ! Марин Петков напредна към полето на домакините и с феноменален шут вкара за 4:1.
90+1 - ГОЛ! Марио Илиевски вкара още едни попадение за ЦСКА 1948.
90+3 - Край на мача

ЦСКА 1948: 1. Петър Маринов, 28. Неделко Пишчевич, 22. Реян Даскалов, Стив Перейра, 31. Том Рапнуи, 91. Райън Бидунга, 39. Парвиз Умарбаев (69 - 61. Октавио Мантека), 9. Бирсент Карагарен (62 - 40. Марио Илиевски), 7. Талис (62 - 11. Касиано Бузон), 10. Радослав Кирилов, 25. Евгений Сердюк
Резерви: 33. Алекс Божев, 11. Касиано Бузон, 21. Емил Ценов, 40. Марио Илиевски, 58. Марто Бойчев, 61. Октавио Мантека, 6. Радослав Илиев, 77. Симеон Александров, 14. Теодор Иванов
Старши треньор: Валентин Илиев

Левски: 44. Матей Маркович, 5. Келиан ван дер Каап, 50. Кристиан Димитров, 6. Ванделсон Цунами, 3. Майкон, Ардаир (82 - 22. Патрик-Габриел Галчев), 8. Карлос Охене (46 - 30. Клемент Икенна), 97. Асими Фадига (63 - 88. Марин Петков), 17. Евертон Бала (83 - 4. Кристиан Макун), 9. Александър Колев (87 - 16. Преслав Бачев), 12. Мустафа Сангаре
Резерви: 99. Иван Андонов, 4. Кристиан Макун, 16. Преслав Бачев, 19. Кристиян Йовов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Патрик Мислович, 30. Клеман Икенна, 77. Дейвид Михалев, 88. Марин Петков
Старши треньор: Станислав Генчев