Puchar Narodów Afryki 2021 (kwalifikacje)/Grupa K
- Główny artykuł:
Grupa K jest jedną z dwunastu grup eliminacji do turnieju o Puchar Narodów Afryki 2021. Składa się z czterech niżej wymienionych reprezentacji:
Każda drużyna rozegra z każdym z pozostałych rywali dwa mecze, jeden na własnym stadionie, drugi na stadionie rywala. Mecze rozgrywane będą od listopada 2019 roku do września 2020[1]. Dwa najlepsze zespoły w grupie uzyskają awans do turnieju finałowego.
Z powodu pandemii COVID-19 wszystkie mecze kolejek numer 3 i 4 (zaplanowane na marzec 2020) zostały odwołane, bez podania nowej daty ich rozegrania[2].
30 czerwca 2020 roku CAF ogłosił przesunięcie rozegrania turnieju głównego ze stycznia 2021 na styczeń 2022[3]. 19 sierpnia 2020 roku zapadła decyzja o nowych terminach meczów eliminacyjnych: kolejki numer 3 i 4 mają zostać rozegrane w dniach 9-17 listopada 2020, a kolejki 5 i 6 22-30 marca 2021[4].
Tabela
[edytuj | edytuj kod]
|
|
Wyniki
[edytuj | edytuj kod]Kolejka 1
[edytuj | edytuj kod]16 listopada 2019 14:00 CET
|
Madagaskar |
1:0 (1:0)
|
Etiopia | Stade Municipal de Mahamasina, Antananarywa Sędzia: Sekou Ahmed Touré |
16 listopada 2019 20:00 CET
|
Wybrzeże Kości Słoniowej |
1:0 (1:0)
|
Niger | Stade Félix Houphouët-Boigny, Abidżan Sędzia: Joao Goma |
Kolejka 2
[edytuj | edytuj kod]19 listopada 2019 15:00 CET
|
Etiopia |
2:1 (2:1)
|
Wybrzeże Kości Słoniowej |
Bahir Dar Stadium, Bahyr Dar Sędzia: Celso Alvação |
19 listopada 2019 17:00 CET
|
Niger |
2:6 (1:4)
|
Madagaskar |
Stade Général Seyni Kountché, Niamey Sędzia: Janny Sikazwe |
Kolejka 3
[edytuj | edytuj kod]12 listopada 2020[2] 20:00 CET
|
Wybrzeże Kości Słoniowej |
2:1 (0:0)
|
Madagaskar |
Stade National de la Côte d’Ivoire, Anyama Sędzia: Haythem Guirat |
13 listopada 2020[2] 17:00 CET
|
Niger |
1:0 (0:0)
|
Etiopia | Stade Général Seyni Kountché, Niamey Sędzia: Hassen Corneh |
Kolejka 4
[edytuj | edytuj kod]17 listopada 2020[2] 14:00 CET
|
Madagaskar |
1:1 (0:1)
|
Wybrzeże Kości Słoniowej |
Stade de Barikadimy, Toamasina Sędzia: Gehad Grisha |
17 listopada 2020[2] 14:00 CET
|
Etiopia |
3:0 (2:0)
|
Niger | Bahir Dar Stadium, Bahyr Dar Sędzia: Daudu Williams |
Kolejka 5
[edytuj | edytuj kod]24 marca 2021[2] 14:00 CET
|
Etiopia |
4:0 (3:0)
|
Madagaskar | Bahir Dar Stadium, Bahyr Dar Sędzia: Sidi Alioum |
26 marca 2021[2] 17:00 CET
|
Niger | 0:3 (0:2)
|
Wybrzeże Kości Słoniowej |
Stade Général Seyni Kountché, Niamey Sędzia: Beida Dahane |
Kolejka 6
[edytuj | edytuj kod]30 marca 2021[2] 15:00 CET
|
Wybrzeże Kości Słoniowej |
3:1 (2:0)
|
Etiopia |
Stade National de la Côte d’Ivoire, Anyama Sędzia: Charles Bulu |
30 marca 2021[2] 15:00 CET
|
Madagaskar | 0:0 (0:0)
|
Niger | Stade de Barikadimy, Toamasina Sędzia: Eric Otogo-Castane |
Strzelcy
[edytuj | edytuj kod]- 3 gole
- 2 gole
- 1 gol