Download as docx, pdf, or txt
Download as docx, pdf, or txt
You are on page 1of 4

MINGGU: 2 HARI: ISNIN TARIKH: 18/3/2024

MESYUARAT AGUNG TAHUNAN UNIT BERUNIFORM


8.00 – 9.30 AM

Rancangan Mengajar
Mata Pelajaran: Tema: Nombor dan Operasi Kelas: Tarikh/Masa:
Matematik Tajuk: 1 Jade 18/3/2024
Bab 1: Nombor Nisbah 10.00 – 11.00
Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:

Murid dapat: Murid dapat;


1.1 Mempelajari konsep integer. 1.Mengenal nombor positif dan nombor negatif berdasarkan situasi
sebenar.
2. Mengenal dan memerihalkan integer.

Sumber:
Buku Teks, buku rujukan
Rangka Pengajaran Impak/ Refleksi

Pemula SET INDUKSI


• aktiviti untuk menarik minat murid Penerangan LO dan SC
(Aktiviti Pemula)
• memaklumkan kepada murid tentang 1.Guru menunjukkan gambar berkaitan bangunan di
objektif pembelajaran
• merangsang ingatan terhadap
atas tanah dan bawah tanah dan mengaitkan dengan
pembelajaran terdahulu nombor positif dan nombor negatif.
Aktiviti Utama
• penerangan kandungan pembelajaran
• contoh dan tunjuk cara PENERANGAN TOPIK PEMBELAJARAN
• peluang membuat latihan 1.Guru menerangkan maksud nombor positif dan
• bimbingan dan maklum balas berterusan nombor negatif.
• memenuhi pelbagai gaya pembelajaran
• cabaran bersesuaian untuk semua murid
• peluang untuk belajar secara kolaboratif AKTIVITI 1
• bimbingan dan maklum balas berterusan
(Pentaksiran untuk Pembelajaran-AfL)
1.Guru memberikan tiga soalan yang melibatkan
nombor positif dan nombor negatif berdasarkan situasi
sebenar.

One, Two, Group- pelajar berbincang jawapan di


dalam kumpulan

AFL- Guru menyemak jawapan kumpulan pelajar

Guru menyemak SC 1 bersama pelajar

AKTIVITI 2
Guru memberi latihan dalam buku teks dan meminta PdP ditangguhkan kerana
pelajar untuk mengenal dan memerihalkan integer- pengurusan kelas
Pembezaan produk

Kumpulan 1:
Peta bulatan
Kumpulan 2:
Jadual
Kumpulan 3:
Peta titi

AFL - Aktiviti perbincangan dalam kumpulan

Guru menyemak SC 2 bersama pelajar

Penutup i Show Your View- Guru memantau kefahaman pelajar


• Refleksi kajian dan penilaian ii. Guru memberikan latihan pengukuhan kepada pelajar
pembelajaran untuk dibawa balik ke rumah dan perlu disiapkan
• Akan datang: kenal pasti
langkahlangkah seterusnya
• Aktiviti penutup
Rancangan Mengajar
Mata Pelajaran: Tema: Perkaitan dan algebra Kelas: Tarikh/Masa:
Matematik Tajuk: Bab 1: Ubahan 5 Turquoise 18/3/2024
11.00 – 12.00 pm
Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:

Murid dapat: Murid dapat;


1.1 Mempelajari konsep ubahan langsung. 1. Menerangkan maksud ubahan langsung.
2. Menentukan hubungan antara dua pemboleh ubah bagi suatu
ubahan langsung.

Sumber:
Buku teks, buku rujukan
Rangka Pengajaran Impak/ Refleksi

Pemula SET INDUKSI


• aktiviti untuk menarik minat murid Penerangan LO dan SC
(Aktiviti Pemula)
• memaklumkan kepada murid tentang 1.Guru memberi contoh situasi sebenar berkaitan
objektif pembelajaran
• merangsang ingatan terhadap
ubahan langsung.
pembelajaran terdahulu
Aktiviti Utama
• penerangan kandungan pembelajaran
• contoh dan tunjuk cara PENERANGAN TOPIK PEMBELAJARAN
• peluang membuat latihan 1.Guru menerangkan maksud ubahan langsung dan cara
• bimbingan dan maklum balas berterusan menentukan hubungan antara dua pemboleh ubah bagi
• memenuhi pelbagai gaya pembelajaran suatu ubahan langsung.
• cabaran bersesuaian untuk semua murid
• peluang untuk belajar secara kolaboratif
• bimbingan dan maklum balas berterusan
(Pentaksiran untuk Pembelajaran-AfL)
AKTIVITI 1
1.Guru memberikan satu soalan penerokaan melibatkan
jadual dan graf.

One, Two, Group- pelajar berbincang jawapan di


dalam kumpulan

AFL- Guru menyemak jawapan kumpulan pelajar


Murid memberi respon yang
Guru menyemak SC 1 bersama pelajar sangat baik.

AKTIVITI 2
Guru memberi beberapa soalan berkaitan hubungan
antara dua pemboleh ubah menggunakan y∞x dan y=kx
dengan k=pemalar
- Pembezaan kandungan

Kumpulan 1:
Mencari nilai k

Kumpulan 2:
Menentukan hubungan antara dua
pemboleh ubah

Kumpulan 3:
Menyelesaikan masalah
Murid dapat menjawab soalan
AFL - Aktiviti perbincangan dalam kumpulan dengan betul.

Guru menyemak SC 2 bersama pelajar

Penutup i Show Your View- Guru memantau kefahaman pelajar


• Refleksi kajian dan penilaian ii. Guru memberikan latihan pengukuhan kepada pelajar
pembelajaran untuk dibawa balik ke rumah dan perlu disiapkan
• Akan datang: kenal pasti
langkahlangkah seterusnya
• Aktiviti penutup

You might also like