Swedish Open 2024 – Simplu masculin: Diferență între versiuni
Aspect
Conținut șters Conținut adăugat
Babu (discuție | contribuții) Fără descriere a modificării |
Babu (discuție | contribuții) |
||
Linia 390: | Linia 390: | ||
| RD4-score02-2= |
| RD4-score02-2= |
||
| RD4-score02-3= |
| RD4-score02-3= |
||
}} |
|||
==Calificări== |
|||
===Capi de serie=== |
|||
{{columns-list|colwidth=30em| |
|||
# {{flagicon|ITA}} '''[[Matteo Gigante]]''' |
|||
# {{flagicon|CRO}} '''[[Duje Ajduković]]''' |
|||
# {{flagicon|ARG}} '''[[Román Andrés Burruchaga]]''' |
|||
# {{flagicon|FIN}} '''[[Otto Virtanen]]''' |
|||
# {{flagicon|ITA}} '''[[Andrea Pellegrino]]''' |
|||
# {{flagicon|KAZ}} '''[[Denis Yevseyev]]''' |
|||
# {{flagicon|BOL}} '''[[Hugo Dellien]]''' |
|||
# {{flagicon|POR}} '''[[Jaime Faria]]''' |
|||
}} |
|||
===Jucători calificați=== |
|||
{{columns-list|colwidth=30em| |
|||
# {{flagicon|}} |
|||
# {{flagicon|}} |
|||
# {{flagicon|}} |
|||
# {{flagicon|}} |
|||
}} |
|||
===Rezultate calificări=== |
|||
====Prima calificare==== |
|||
{{4TeamBracket-Tennis3 |
|||
|RD1=Runda unu |
|||
|RD2=Rundă calificare |
|||
|team-width=175 |
|||
| RD1-seed1=1 |
|||
| RD1-team1={{flagicon|}} |
|||
| RD1-score1-1= |
|||
| RD1-score1-2= |
|||
| RD1-score1-3= |
|||
| RD1-seed2= |
|||
| RD1-team2={{flagicon|}} |
|||
| RD1-score2-1= |
|||
| RD1-score2-2= |
|||
| RD1-score2-3= |
|||
| RD1-seed3= |
|||
| RD1-team3={{flagicon|}} |
|||
| RD1-score3-1= |
|||
| RD1-score3-2= |
|||
| RD1-score3-3= |
|||
| RD1-seed4= |
|||
| RD1-team4={{flagicon|}} |
|||
| RD1-score4-1= |
|||
| RD1-score4-2= |
|||
| RD1-score4-3= |
|||
| RD2-seed1= |
|||
| RD2-team1= |
|||
| RD2-score1-1= |
|||
| RD2-score1-2= |
|||
| RD2-score1-3= |
|||
| RD2-seed2= |
|||
| RD2-team2= |
|||
| RD2-score2-1= |
|||
| RD2-score2-2= |
|||
| RD2-score2-3= |
|||
}} |
|||
====A doua calificare==== |
|||
{{4TeamBracket-Tennis3 |
|||
|RD1=Runda unu |
|||
|RD2=Rundă calificare |
|||
|team-width=175 |
|||
| RD1-seed1=2 |
|||
| RD1-team1={{flagicon|}} |
|||
| RD1-score1-1= |
|||
| RD1-score1-2= |
|||
| RD1-score1-3= |
|||
| RD1-seed2= |
|||
| RD1-team2={{flagicon|}} |
|||
| RD1-score2-1= |
|||
| RD1-score2-2= |
|||
| RD1-score2-3= |
|||
| RD1-seed3= |
|||
| RD1-team3={{flagicon|}} |
|||
| RD1-score3-1= |
|||
| RD1-score3-2= |
|||
| RD1-score3-3= |
|||
| RD1-seed4= |
|||
| RD1-team4={{flagicon|}} |
|||
| RD1-score4-1= |
|||
| RD1-score4-2= |
|||
| RD1-score4-3= |
|||
| RD2-seed1= |
|||
| RD2-team1= |
|||
| RD2-score1-1= |
|||
| RD2-score1-2= |
|||
| RD2-score1-3= |
|||
| RD2-seed2= |
|||
| RD2-team2= |
|||
| RD2-score2-1= |
|||
| RD2-score2-2= |
|||
| RD2-score2-3= |
|||
}} |
|||
====A treia calificare==== |
|||
{{4TeamBracket-Tennis3 |
|||
|RD1=Runda unu |
|||
|RD2=Rundă calificare |
|||
|team-width=175 |
|||
| RD1-seed1=3 |
|||
| RD1-team1={{flagicon|}} |
|||
| RD1-score1-1= |
|||
| RD1-score1-2= |
|||
| RD1-score1-3= |
|||
| RD1-seed2= |
|||
| RD1-team2={{flagicon|}} |
|||
| RD1-score2-1= |
|||
| RD1-score2-2= |
|||
| RD1-score2-3= |
|||
| RD1-seed3= |
|||
| RD1-team3={{flagicon|}} |
|||
| RD1-score3-1= |
|||
| RD1-score3-2= |
|||
| RD1-score3-3= |
|||
| RD1-seed4= |
|||
| RD1-team4={{flagicon|}} |
|||
| RD1-score4-1= |
|||
| RD1-score4-2= |
|||
| RD1-score4-3= |
|||
| RD2-seed1= |
|||
| RD2-team1= |
|||
| RD2-score1-1= |
|||
| RD2-score1-2= |
|||
| RD2-score1-3= |
|||
| RD2-seed2= |
|||
| RD2-team2= |
|||
| RD2-score2-1= |
|||
| RD2-score2-2= |
|||
| RD2-score2-3= |
|||
}} |
|||
====A patra calificare==== |
|||
{{4TeamBracket-Tennis3 |
|||
|RD1=Runda unu |
|||
|RD2=Rundă calificare |
|||
|team-width=175 |
|||
| RD1-seed1=4 |
|||
| RD1-team1={{flagicon|}} |
|||
| RD1-score1-1= |
|||
| RD1-score1-2= |
|||
| RD1-score1-3= |
|||
| RD1-seed2= |
|||
| RD1-team2={{flagicon|}} |
|||
| RD1-score2-1= |
|||
| RD1-score2-2= |
|||
| RD1-score2-3= |
|||
| RD1-seed3= |
|||
| RD1-team3={{flagicon|}} |
|||
| RD1-score3-1= |
|||
| RD1-score3-2= |
|||
| RD1-score3-3= |
|||
| RD1-seed4= |
|||
| RD1-team4={{flagicon|}} |
|||
| RD1-score4-1= |
|||
| RD1-score4-2= |
|||
| RD1-score4-3= |
|||
| RD2-seed1= |
|||
| RD2-team1= |
|||
| RD2-score1-1= |
|||
| RD2-score1-2= |
|||
| RD2-score1-3= |
|||
| RD2-seed2= |
|||
| RD2-team2= |
|||
| RD2-score2-1= |
|||
| RD2-score2-2= |
|||
| RD2-score2-3= |
|||
}} |
}} |
||
Versiunea de la 13 iulie 2024 17:49
Articol principal: Swedish Open 2024.
Swedish Open 2024 | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Campion: | |||||||||||
Finalist: | |||||||||||
Scor: | |||||||||||
Probe | |||||||||||
Simplu | Masculin | ||||||||||
Dublu | Masculin | ||||||||||
2023 « Swedish Open » 2025 |
Swedish Open 2024 – Simplu masculin are loc în a doua jumătate a lunii iulie 2024. Douăzeci și opt de jucători s-au înscris în competiția de simplu a turneului de tenis de la Båstad, Suedia, disputat pe terenuri cu zgură, în aer liber. Patru dintre ei și-au asigurat participarea prin calificare. Andrei Rubliov este campionul en-titre.[1]
Capi de serie
Primii patru capi de serie intră direct în runda a doua.
Tabloul principal
Explicația simbolurilor
- Q = calificare
- WC = Wild card
- LL = Lucky loser
- Alt = înlocuitor
- SE = scutire specială
- PR = clasament protejat
- ITF = calificat prin clasament ITF
- JE = junior scutit
- w/o = victorie fără opoziție
- r = retras
- d = descalificat
Faza finală
Semifinale | Finală | ||||||||||||
Jumătatea superioară
Runda unu | Runda doi | Sferturi de finală | Semifinale | ||||||||||||||||||||||||
1 | A Rubliov | ||||||||||||||||||||||||||
TA Tirante | |||||||||||||||||||||||||||
Q | |||||||||||||||||||||||||||
Q | |||||||||||||||||||||||||||
A Müller | |||||||||||||||||||||||||||
R Carballés Baena | |||||||||||||||||||||||||||
6 | R Safiullin | ||||||||||||||||||||||||||
3 | T Griekspoor | ||||||||||||||||||||||||||
T Daniel | |||||||||||||||||||||||||||
F Passaro | |||||||||||||||||||||||||||
C Ugo Carabelli | |||||||||||||||||||||||||||
H Rocha | |||||||||||||||||||||||||||
Q | |||||||||||||||||||||||||||
7 | N Borges |
Jumătatea inferioară
Runda unu | Runda doi | Sferturi de finală | Semifinale | ||||||||||||||||||||||||
5 | C Norrie | ||||||||||||||||||||||||||
J Kovalík | |||||||||||||||||||||||||||
WC | R Nadal | WC | |||||||||||||||||||||||||
WC | L Borg | ||||||||||||||||||||||||||
WC | E Ymer | ||||||||||||||||||||||||||
S Nagal | |||||||||||||||||||||||||||
4 | M Navone | ||||||||||||||||||||||||||
8 | P Kotov | ||||||||||||||||||||||||||
C Garín | |||||||||||||||||||||||||||
Q | |||||||||||||||||||||||||||
L Van Assche | |||||||||||||||||||||||||||
F Coria | |||||||||||||||||||||||||||
T Monteiro | |||||||||||||||||||||||||||
2 | C Ruud |
Calificări
Capi de serie
Jucători calificați
Rezultate calificări
Prima calificare
Runda unu | Rundă calificare | ||||||||||||
1 | |||||||||||||
A doua calificare
Runda unu | Rundă calificare | ||||||||||||
2 | |||||||||||||
A treia calificare
Runda unu | Rundă calificare | ||||||||||||
3 | |||||||||||||
A patra calificare
Runda unu | Rundă calificare | ||||||||||||
4 | |||||||||||||
Note
- ^ „Rublev Downs Ruud For Bastad Trophy”. atpworldtour.com. ATP. . Accesat în .
Legături externe
|