Ime tedna je Andreja Leški, judoistka, ki je na olimpijskih igrah v Parizu postala olimpijska prvakinja v kategoriji do 63 kg. Z neizmerno željo, predanostjo in samozaupanjem je v polfinalu prvič v karieri premagala domačo adutinjo, v finalu pa z iponom še mehiško tekmovalko in v tej kategoriji za Slovenijo osvojila že peto olimpijsko kolajno.

Ostala kandidata sta bila:

• Brest Lenarčič, zlati maturant in pred kratkim še gimnazijec Šolskega centra Rogaška Slatina, ki je na lingvistični olimpijadi v Riu de Janieru, v konkurenci več kot 200 tekmovalcev in tekmovalk iz 40 držav osvojil zlato medaljo za najboljšo rešitev naloge. Odkar Slovenija sodeluje na mednarodni lingvistični olimpijadi je to prvo zlato za našo državo.
  • Nejc Trošt, soustanovitelj podjetja C-Astral in vodilni oblikovalec brezpilotnega letalnika SQA eVTOL, ki ga v več kot 60 državah med drugim uporabljajo za nadzor ob naravnih nesrečah, iskanje pogrešanih oseb, izvidništvo in številne druge operacije. Zanj so na mednarodnem natečaju za produktno oblikovanje prejeli prestižno nagrado Red Dot: Best of the Best