Round 3
Time | Home Away | Prediction | Safe | Result | |||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
09.08. 17:00 |
SG Dynamo Dresden
Energie Cottbus
|
2 - 0 |
4 - 2
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Dynamo Dresden (4.)
Cottbus (16.)
|
|||||||||||||||||||||||
10.08. 12:00 |
Alemannia Aachen
SC Verl
|
2 - 1 |
1 - 1
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Aachen (3.)
Verl (9.)
|
|||||||||||||||||||||||
10.08. 12:00 |
SpVgg Unterhaching
FC Ingolstadt
|
1 - 2 |
2 - 1
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Unterhaching (20.)
Ingolstadt (6.)
|
|||||||||||||||||||||||
10.08. 12:00 |
VfL Osnabrück
Erzgebirge Aue
|
2 - 1 |
0 - 2
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Osnabrück (18.)
Aue (4.)
|
|||||||||||||||||||||||
10.08. 12:00 |
Waldhof Mannheim
Viktoria Köln
|
2 - 1 |
1 - 2
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Mannheim (16.)
Vikt. Köln (15.)
|
|||||||||||||||||||||||
10.08. 12:00 |
Wehen Wiesbaden
Hansa Rostock
|
2 - 1 |
1 - 0
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Wiesbaden (10.)
Rostock (11.)
|
|||||||||||||||||||||||
10.08. 14:30 |
Arminia Bielefeld
Borussia Dortmund II
|
2 - 1 |
1 - 0
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Bielefeld (5.)
Dortmund II (2.)
|
|||||||||||||||||||||||
11.08. 11:30 |
Hannover 96 II
Rot-Weiss Essen
|
1 - 2 |
1 - 3
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Hannover II (16.)
RW Essen (15.)
|
|||||||||||||||||||||||
11.08. 14:30 |
VfB Stuttgart II
TSV 1860 Munich
|
2 - 2 |
3 - 1
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Stuttgart II (13.)
1860 Munich (17.)
|
|||||||||||||||||||||||
11.08. 17:30 |
FC Saarbrücken
SV Sandhausen
|
2 - 1 |
0 - 1
|
||||||||||||||||||||
Match Info
Saarbrücken (7.)
Sandhausen (8.)
|
Time | Home Away | Prediction | Safe | Result | |||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23.08. 17:00 |
Erzgebirge Aue
SG Dynamo Dresden
|
1 - 1 | |||||||||||||||||||||
Match Info
Aue (2.)
Dynamo Dresden (1.)
|
|||||||||||||||||||||||
24.08. 12:00 |
FC Saarbrücken
FC Ingolstadt
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||
Match Info
Saarbrücken (12.)
Ingolstadt (11.)
|
|||||||||||||||||||||||
24.08. 12:00 |
Hansa Rostock
Borussia Dortmund II
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||
Match Info
Rostock (15.)
Dortmund II (8.)
|
|||||||||||||||||||||||
24.08. 12:00 |
Rot-Weiss Essen
Arminia Bielefeld
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||
Match Info
RW Essen (9.)
Bielefeld (3.)
|
|||||||||||||||||||||||
24.08. 12:00 |
SV Sandhausen
Hannover 96 II
|
2 - 0 | |||||||||||||||||||||
Match Info
Sandhausen (4.)
Hannover II (18.)
|
|||||||||||||||||||||||
24.08. 12:00 |
VfL Osnabrück
SpVgg Unterhaching
|
2 - 0 | |||||||||||||||||||||
Match Info
Osnabrück (20.)
Unterhaching (13.)
|
|||||||||||||||||||||||
24.08. 14:30 |
Energie Cottbus
Alemannia Aachen
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||
Match Info
Cottbus (17.)
Aachen (6.)
|
|||||||||||||||||||||||
25.08. 11:30 |
TSV 1860 Munich
Viktoria Köln
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||
Match Info
1860 Munich (19.)
Vikt. Köln (10.)
|
|||||||||||||||||||||||
25.08. 14:30 |
SC Verl
Waldhof Mannheim
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||
Match Info
Verl (14.)
Mannheim (16.)
|
|||||||||||||||||||||||
25.08. 17:30 |
VfB Stuttgart II
Wehen Wiesbaden
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||
Match Info
Stuttgart II (5.)
Wiesbaden (7.)
|
Time | Home Away | Prediction | Safe | Result | |||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
30.08. 17:00 |
Viktoria Köln
Hansa Rostock
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||
Match Info
Vikt. Köln (10.)
Rostock (15.)
|
|||||||||||||||||||||||
31.08. 12:00 |
Alemannia Aachen
Erzgebirge Aue
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||
Match Info
Aachen (6.)
Aue (2.)
|
|||||||||||||||||||||||
31.08. 12:00 |
Arminia Bielefeld
SV Sandhausen
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||
Match Info
Bielefeld (3.)
Sandhausen (4.)
|
|||||||||||||||||||||||
31.08. 12:00 |
FC Ingolstadt
TSV 1860 Munich
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||
Match Info
Ingolstadt (11.)
1860 Munich (19.)
|
|||||||||||||||||||||||
31.08. 12:00 |
SG Dynamo Dresden
VfB Stuttgart II
|
2 - 0 | |||||||||||||||||||||
Match Info
Dynamo Dresden (1.)
Stuttgart II (5.)
|
|||||||||||||||||||||||
31.08. 12:00 |
Waldhof Mannheim
FC Saarbrücken
|
2 - 2 | |||||||||||||||||||||
Match Info
Mannheim (16.)
Saarbrücken (12.)
|
|||||||||||||||||||||||
31.08. 14:30 |
Borussia Dortmund II
VfL Osnabrück
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||
Match Info
Dortmund II (8.)
Osnabrück (20.)
|
|||||||||||||||||||||||
01.09. 11:30 |
Wehen Wiesbaden
Energie Cottbus
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||
Match Info
Wiesbaden (7.)
Cottbus (17.)
|
|||||||||||||||||||||||
01.09. 14:30 |
SpVgg Unterhaching
Rot-Weiss Essen
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||
Match Info
Unterhaching (13.)
RW Essen (9.)
|
|||||||||||||||||||||||
01.09. 17:30 |
Hannover 96 II
SC Verl
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||
Match Info
Hannover II (18.)
Verl (14.)
|
Time | Home Away | Prediction | Safe | Result | |||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13.09. 17:00 |
SV Sandhausen
Borussia Dortmund II
|
2 - 0 | |||||||||||||||||||||
Match Info
Sandhausen (4.)
Dortmund II (8.)
|
|||||||||||||||||||||||
14.09. 12:00 |
FC Saarbrücken
SpVgg Unterhaching
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||
Match Info
Saarbrücken (12.)
Unterhaching (13.)
|
|||||||||||||||||||||||
14.09. 12:00 |
Hansa Rostock
Waldhof Mannheim
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||
Match Info
Rostock (15.)
Mannheim (16.)
|
|||||||||||||||||||||||
14.09. 12:00 |
Rot-Weiss Essen
Wehen Wiesbaden
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||
Match Info
RW Essen (9.)
Wiesbaden (7.)
|
|||||||||||||||||||||||
14.09. 12:00 |
TSV 1860 Munich
SG Dynamo Dresden
|
1 - 2 | |||||||||||||||||||||
Match Info
1860 Munich (19.)
Dynamo Dresden (1.)
|
|||||||||||||||||||||||
14.09. 12:00 |
VfB Stuttgart II
FC Ingolstadt
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||
Match Info
Stuttgart II (5.)
Ingolstadt (11.)
|
|||||||||||||||||||||||
14.09. 14:30 |
VfL Osnabrück
Hannover 96 II
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||
Match Info
Osnabrück (20.)
Hannover II (18.)
|
|||||||||||||||||||||||
15.09. 11:30 |
Erzgebirge Aue
Arminia Bielefeld
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||
Match Info
Aue (2.)
Bielefeld (3.)
|
|||||||||||||||||||||||
15.09. 14:30 |
SC Verl
Energie Cottbus
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||
Match Info
Verl (14.)
Cottbus (17.)
|
|||||||||||||||||||||||
15.09. 17:30 |
Alemannia Aachen
Viktoria Köln
|
2 - 1 | |||||||||||||||||||||
Match Info
Aachen (6.)
Vikt. Köln (10.)
|